Sanayi Devrimi’nden bu yana fabrikalar, ilerleyen teknolojik gelişmeler ve teknik ilerlemeler ile çok yol kat etti. Temizlik ve hijyen ve sağlık standartlarındaki iyileştirmeler, bunun önemli bir parçası oldu, bu nedenle geliştirme veya daha karmaşık fabrika temizleme makineleri üretildi

Fabrika temizliğinin önemi

Bugün, çok sayıda ve çok çeşitlilikte üretim yapan fabrikalar var  üretimlerde çeşitli materyaller kullanımından dolayı üretim alanlarının temizlenmeleride farklı özellikli  fabrika temizleme makinelerine ihtiyaç duyuluyor. Birçok tesiste yapılan işin doğası ve ölçeği nedeniyle, kir ve kir hızlı bir şekilde birikir ve bunu toparlamak için çok güçlü Endüstriyel Sanayi Tip Elektrik Süpürgeleri gerekir.
Sağlık ve güvenlik standartları açısından, hem fabrikada çalışan personelin, hem de üretilen ürünlerin tüketicilerinin güvenliği açısından etkili fabrika temizliğinin önemli olduğu anlamına gelmektedir. Ayrıca üretim sahasının temiz olması üretim kapasitesine artı sağlayacaktır.

Her türlü kir, biriken üretim artıkları potansiyel olarak yangına neden olabilir, bunun yanında fabrika üretim alanlarındaki toz yada kirler makinaların sağlıklı çalışmasına engel olabilirler.

Fabrika temizleme makinesi çeşitleri

Fabrika Zemin temizleme makinaları: Yer, zemin Yıkayıcı kurutucular, döner fırça sistemi ile temizleme sıvısı uygulayarak çalışır. Ardından zemin temizlenir ve ortaya çıkan kir makineye geri emilerek temizlik sağlanır.

Dönen fırça sistemi ile süpürgeye benzer şekilde çalışır; bununla birlikte, bu durumda zemin yüzeyine işlenmesi için su ve deterjan konulur. Nihai tortular daha sonra bir silecekler düzenlemesi ve bazen vakumla bir tutma tankına çıkarılır. yer yıkama makinaları  avantajı, temizlik için harcanan zamanı ve bunun sonucunda ortaya çıkan aksama süresini azaltmasıdır. Süpürücüler gibi, yaya olabilirler veya binebilirler ve gereksinimlere bağlı olarak çeşitli boyutlarda olabilirler.

Yer yıkama makineleri daha sonra imha etmek için kiri tam anlamıyla bir tutma kabına süpüren bir döner fırça sistemi kullanarak çalışır. Bu makinelerin menzili, her uygulama için bir tane olacak şekildedir. Dar veya erişilmesi zor alanlarla uğraşmak için yaya ile çalıştırılabilir ve daha küçük olabilirler veya daha büyük alanlarla uğraşmak için çeşitlere daha büyük yolculuk yapabilirler. Süpürücüler sadece verimlilikleri için tasarlanmamıştır, aynı zamanda operatör yorgunluğunu azaltmak için kullanımı nispeten kolaydır.

Endüstriyel elektrikli süpürgeler: zemin ve üretim artıkları temizlemenin başka bir yoludur ve bazıları hem ıslak hem de kuru zeminlerde kullanılabilir ve bazıları ağır veya tehlikeli atıkları toplamak için tasarlanmıştır.

Basınçlı yıkama makineleri, ağır yağ tabakaları, iç ve dış temizlik için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunlar taşınabilir veya statik, sıcak veya soğuk su olabilir. ayrıca fabrika üretim tesislerinde zor kirlerin temizliği için tercih edilmektedir.

Fabrikalar sürekli aktif oldukları ve fabrikalarda çalışan makinaların uzun süreli çalışmalarından dolayı üretilen ürüne ve makinanın türüne göre değişik tipte kirlenme ile karşı karşıya kalırlar, genelliklede sanayi kirler inatçı ve yoğun olur, örneğin üretim talaşlarının makinaların belirli bölümlerine kaçması yada üretim makinalarının yağlarının kirlenmesinden oluşan katı tortu gibi kirler yüksek basınçlı temizlik makinaları ile rahatlıkla temizlenebilir, ayrıca üretimde oluşan talaşların toplanması içinde endüstriyel temizlik makinaları gerekmektedir.

fabrika temizlik makinaları

Yüksek basınçlı temizlik makinaları ağır, kalınlaşmış yoğun yağ gibi temizlenmesi zor kirlerin çıkarılmasında suyun tazikli püskürtülmesine ilave olarak temizlik kimyasallarıda temizliğe yardımcı olur ayrıca yüksek basınçlı temizlik makinaları sıcak -soğuk / yada soğuk olarak 2 seçenek vardır bu makinaların üzerlerinde basınç ayarı vardır.