Klasik Yer temizleme yöntemleri kısa vadeli düşünüldüğünde ekonomik olarak daha uygun görünse de, uzun vadede temizliğe harcanan zaman, temizlik sıvıları, iş gücü maliyetleri hesaplandığında zemin temizleme makinaları daha avantajlıdır.

Tasarruflu: Bir temizlik personelinin bir  bölgeyi manuel olarak süpürmesi veya temizliği için gereken sürenin çok daha az sürede yer yıkama makinaları yapabilmektedir, özellikle profesyonel temizlik gerektiren büyük alanların temizliğinde modern yer yıkama makinaları tercih edilmelidir.

Zemin temizleme makineleri yer zeminlerinde oluşmuş; tozu, yağı ve kiri kolayca temizleyebilmektedir. Ayrıca günümüzün yer yıkayıcıları ve endüstriyel zemin süpürücüleri sessizdir, uzun ömürlü bataryaları sayesinde uzun süre çalışabilmektedirler.

Güvenli: Yer yıkama makinaları temizleme için aktardığı temizlik sıvılarını, makinanın arka bölümündeki lastik silicilerle çektiği için temizlenen yüzeyde ıslaklık kalmaz, paspas gibi yöntemlerle temizlenen bölümlerde ıslaklık kalmakta ve kazalara yol açabilmektedir.

Hızlı: Klasik yöntemlerle yer zemin temizlemek, insan iş gücü gerektirir, temizleme işlemini manuel yapan personelik yanında taşıyabileceği su ve diğer temizlik ekipmanları sınırlıdır, bu ekipmanlar için bir trafik oluşur, ve bunlar zaman kaybına yol açar, yer yıkama makinaları büyük zemin temizlik işlerinini mevcut üzerinde bulunan donanımla çak daha kısa sürede yapar.

Bir temizlik personeli, bir paspas ve kova ile bir saatte 4.000-5.000 fit kareyi temizleyebilir. Küçük bir yer yıkama makinesi, aynı zamand bu miktarın (13.000 fit kare) yaklaşık üç katını temizleyebilir. Daha büyük yer yıkama makineleri saatte 50.000 – 100.000 fit kareden fazlasını temizleyebilmektedir. Aynı işi yapmanın işçilik maliyeti 20 saat veya daha fazla olabilir

Birçok temizlik şirketi, itmeli yer yıkama makinaları ile başlar. Genellikle binilebilir yer yıkama makinası modellerden daha düşük maliyetlidir. Daha düşük bir ön maliyetle size daha kısa sürede daha temiz zemin temizliği sağlar. Fakat  temizlenecek geniş bir alanınız varsa, Binicili yer yıkama makinalarını tercih edebilirsiniz. 20 galonluk su dolu bir tankın yaklaşık 225 libre ağırlığında olduğunu düşünün ve bunun bir kişinin itmesi için çok fazla ağırlık olabileceğini fark edeceksiniz.

Binicili yer yıkama makinaları : Temizlik personelinin manuel süpürme veya paspaslama işleri  ile karşılaştırıldığında binicili otomatlar üretkenliği yüzde 400 artırmaktadır. Çalışmalar, tesisinizin büyüklüğüne bağlı olarak, yaklaşık üç ay gibi kısa bir sürede kendi masraflarını karşılayabileceğini göstermiştir.

Tesisinizin Temizlik ihtiyaçlarını bize bildirin. Tesisinizde kullanmanız gereken yer yıkama makinesi önerilerde bulunmaktan memnuniyet duyarız.

İletişim

Temiz Su Kullanımı: Paspas gibi manuel temizlik işlerinde genellikle paspas tek bir su haznesinde temizlenip sıkılır, bu durum temiz su ile kirli suyun karışmasına sebeb olur, bu durum hem iyi bir temizlik sonucu vermediği gibi hijyenik de olmamaktadır, temiz su ile kirli suyu ayıran paspas kovaları mevcut olsada bu sefer su kapasitesi düşmekte ve temizlik peformansı nı olumsuz etkilemektedir.

Hızlı Temizlik : Star yer temizlik makinaları  hızlı ve sessiz çalışırlar. temizliğin hemen sonrasında bile arkalarında kaygan, ıslak bir alan değil, temiz kuru zeminler bırakırlar. müşterileriniz varken bile temizliğe izin verecek kadar sessizdirler ve tehlikeli ıslak zeminler bırakmazlar.

Çevre Dostu : Star zemin temizlik makinaları, geleneksel temizlik yöntemleri olan  paspas ve kovaya oranla Daha Çevre Dostudur, minimum su kullanan yer temizlik makinaları, temizlik ihtiyaçlarınıza göre kimyasal gerektirmeyebilir. Bazı uygulamalar, su ile ovma ped lerinin gücü ile etkili bir temizleme sağlayacaktır, böylelikle daha az su harcanaraktır.

Yüksek Performans: Star yer temizlik makinaları, geleneksel paspas ile yer temizleme yöntemine göre çok daha fazla alanı daha kısa sürede temizleyecektir, % 60 ve %95 gibi aralarında büyük bir temizleme performansı farkı bulunmaktadır.

Profesyonel Temizlik: Yer yıkama makinaları temizlenecek zemin fiziki şartlarına ve temizlenecek kir durumuna göre donatılabilmektedir, temizlik içeriğine göre fırça seçimi, temizleme bölgesinde kullanılan sıvı yoğunluğuna göre su toplayıcı emiş lastikleri gibi bir çok seçenek sunmaktadır.

Enerji Tasarrufu: Yer temizleme makinaları, kısa sürede şarj olan ve yüksek amperli bataryaları sayesinde uzun süren zemin temizliği çalışma saatleri sunar böylelikle enerjiden tasarruf sağlanır.

Tüm Yer temizleme işlerinizde, temizlik makinaları uzmanlarımıza danışabilir; temizleyeceğiniz alanla ilgili bilgileri uzmanlarımıza aktarabilirsiniz, uzmanlarımızın yapacağı değerlendirme sonucunda size en uygun zemin yıkama makinesini tavsiye edeceklerdir. 0541 376 10 93 / 0541 331 43 99