Temizlik makinaları hakkında birçok detay vardır. Önemli olan size tam gerekeni bulmaktır, işimizi yaparken belirli standartlara uymamız gerekir, bu standartlarda olan geniş bir temizlik makinası yelpazesi vardır, temizlik makinası almadan önce satış temsilcileriyle mutlaka görüşün fikirlerini dinleyin, ama bu aşamadan önce temizlik türünüzü, temizlenecek alanın büyüklüğü dahil olmak üzere bir liste yapmanız faydanıza olur.

Sizi Tecrübe Etmeye Çağırıyoruz

Star Temizlik makinalarımızın performanslarını görmeniz ve test etmeniz için sizi mağazalarımıza bekliyoruz. Dilediğiniz modelimizi inceleyip test etmek, katalog ve dökümanlardan çıkıp gerçek ürünü inceliyebilirsiniz. Dilerseniz teknik uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz veya satış temsilcilerimize danışıp daha iyi bir karar verebilirsiniz. Amacımız sizin doğru temizlik makinasını almanız ve profesyonel netice almanızdır, bunun için sizden doğru bilgileri almamız gerekir mesela: temizlik makinasını nerede kullanıcağınız, kullanıcağınız alanın büyüklüğü, hangi sektörde temizlik yapılacağı (hastane, okul, alışveriş merkezi, fabrika) gibi bilgilerin paylaşımında önereceğimiz temizlik makinasının size avantaj sağlıyacağına inanıyoruz.

Temizlik Makinleri hakkında genel bilgiler

Endüstriyel Temizlik makinaları kullanıldıkları alanlar ve temizlenen materyaller bakımından ev tipi elektrik süpürgelerinden farklılık gösterir endüstriyel temizlik makinaları kuru ve ıslak kuru temizlik yapabilirler motorları daha güçlüdür ıslak kuru modellerde iki ayrı motor ve iki ayrı kazanları bulunur ayrıca sanayide kullanılan endüstriyel temizlik makinalarının trifaze yani sanayi cereyanla çalışan modelleride vardır endüstriyel temizlik makinalarının filitre sistemleride daha gelişmiştir kullanılan modele göre farklılıklar gösterebilir hepa filitrede kullanılır, farklı kullanımlar için farklı modeller geliştirilmiştir, örenğin kuru vakumlama, ıslak kuru vakumlama, yer cilalama makinaları, yer yıkama makinaları, yüksek basınçlı yıkama gibi.

Büyük alan zemin temizlemek için yer yıkama makinaları geliştirilmiştir itmeli ve binicili modelleri olup zemine püskürtülen temizlik sıvısının temizlik makinasının altında dönen fırçalar yardımıyla kirlerin zeminden sökülmesi ve makinanın arka kısmında takip eden silici kasnak ile sıyrılması neticesinde temizlik sağlanmış olur.

Zemini temizledikten sonra parlak görünüm vermek için yer cilalama makinaları kullanılır; bu yıkama zemine makina üzerinden püskürtülen temizlik kimyasının dönen ped ler yardımıyla zemin üzerinde tatbik edilmesi şeklinde gerçeleşir.

Oto Yıkamak için yüksek basınçlı yıkama makinaları kullanılır mu temizlik makinalarıda şebekeden aldıkları suyu istenilen sıcaklığa ve basınca getirdikden sonra temizlenecek bölgeye tatbik edilir sadece oto yıkamada kullanılmaz duvar yada ağır yağlı sanayi makinalarındada kullanılabilinir.

Endüstriyel temizlik makinaları 2 tip motorlu olabilirler tek fazlı yada 3 fazlı olabilirler kirli toz parçacıkları toplayabilir sanayi kirleri tozları tutmak için statik filitre kullanılır, endüstriyel temizlik makinaları yüksek güç ve hızla çalışırlar içlerinde ses izalasyonu bulunur, 3 fazlı endüstriyel temizlik makinaları daha uzun süre çalışabilirler.