Islak Kuru Elektrik Süpürgeleri

Kuru süpürme yada ıslak/kuru olarak temizlik yapabileceğiniz elektrikli süpürgeler, ıslatarak temizlik yada  sıvı dökülmeleri temizlemek için kullanılabilirsiniz, ıslak emiş yapabilen bu sıvının toplanması için ayrı bir su toplama haznesi olan elektrik süpürgeleridir.

Genel olarak hem iç mekanlarda, hem de dış mekanlarda kullanılabilir,  hem ıslak hem de kuru döküntüleri ve kirleri toplayabilecek şekilde tasarlanmıştır; bazı modellerde su su yada solisyon püskürtme özelliği bulunmaktadır, kazan hacimleri modellere göre değişiklik göstermektedir,  yoğun kirleri rahat bir şekilde emiş yapabilecek şekilde tasarlanmış olup, motor güçleri standart ev elektrikli süpürgelerine göre daha güçlüdür.

Genel olarak profesyonel temizlikte kullanılan ıslak / Kuru elektrikli süpürgeler Ofis temizlikleri, kafe temizliği, otel temizliği avm temizliği gibi alanlarda kullanılmaktadır, ayrıca büyük halı olan bölgelerde cami temizliği gibi alanların temizliğinde kullanılmaktadır, ayrıca oto iç temizliğinde koltuk temizliğinde kullanılabilir.

Islak kuru temizlik makinaları hem kuru emiş, hem de sıvı emme özelliğine sahip olan bu süpürgelerin bazı modellerinde kuru emme işlemleri için kâğıt filtre kullanılmaktadır, sıvı emme işleminde ise önce kâğıt filtre çıkartılmalıdır. Bazı modellerde ise kâğıt filtre kullanılmadan direk toz suya çekilmektedir. Bu süpürgeler hijyen şartları bakımından avantaj sağlamaktadır.

Ev içi kir ve toz su banyosuna gitmesi için yakalanır. Islanan tozun uçmazlığı bilinen bir gerçektir. Bunun anlamı, temiz, su-yıkamalı hava temizliği ile toz alma derdi olmayan ev temizliğidir. Kir ve toz, her bir temizlikten sonra suyun dökülmesiyle evden uzaklaştırmış olur. Ayrıca toz torbası maliyeti de yoktur.