Her çeşit zeminde yer yıkama yapabilecek yer yıkama temizlik makinaları  (yer yıkama otomatları) Binicili (sürücülü)- İtmeli diye 2 ana gruba ayrılmaktadır.
İtmeli yer yıkama temizlik makinaları Bataryalı(Akülü) ve Elektrikli Modeller olarak 2 ye ayrılırlar

Yer yıkama temizlik makinaları temiz su tankı ile deterjanlı suyu zemine veren fırçası ile yeri ovalayarak yıkayan ve arkasındaki kasnak ile kirli suyu kirli su tankına toplayan kompakt yer yıkama makineleridir.
431 ve 501 modelleri 1500 m² orta ölçekli, SWIFT 50 ve 561 modelleri 2000 m² büyük ölçekli işletmeler için idealdir. Makinelerimiz elektrik kablo ile ve akü ile çalışabilme özelliğine sahiptir.

Kullanıcı rahatı ve temizlik alanı 4000 m² üzeri alanlar için binicili ET65 ve SAUBER modellerimizi tavsiye ederiz. İşletme şartları doğru makineyi belirler. Bu yüzden makine alımınızda STAR makine satıcılarına danışınız.Kullanıcı makine üzerine oturarak çalıştığından çok uzun süre yorulmadan temizlik yapabilir, kısa sürede büyük alanları temizleyebilir, Sauber modeli 4 teker ile devrilmelere karşı güvenlidir. ET 65 modelinde ise şarj cihazı üzerinde olduğundan her prizde kolaylıkla şarj edilebilir.

Temizlik makinalarının bu modellerinde üzerinde bulunan solisyon tankındaki solisyonu ovalama ünitesi ile zemine verir; ovalama sonucunda oluşan kirli solüsyonu ise makinenin ileri hareketi sırasında bulunan vakum ünitesi tarafından vakumlayarak makine üzerindeki kirli su tankına toplar. Bu çevrim temiz su tankındaki solüsyon veya temizlenecek alan temizlenene kadar devam eder.
Temiz solüsyon ile kirli su su tanklarının kapasitesi hemen hemen aynı olduğu için temiz solüsyon tükendiği zaman kirli su tanları dolmuş demektir.

Star temizlik makinalarının yer yıkama bakım modelleri enerjinin kaynağına göre ikiye ayrılır bunlar : Akülü ve kablolu makinelerdir. her iki makine tiplerinin avantajları ve dezavantajları vardır, akulu modellerde akünün dejarş süresi ile çalışma saati sınırlıdır, kablolu modellerde deşarj sınırı yoktur fakat kablo bağımlılığı vardır bu şartlar göz önüne alındığı takdirde küçük alan temizliklerinde akulu modeller tercih edilebilir daha geniş ve kablo sorunu olmucak düz alanlarda kablolu modeller tercih edilebilinir bizim tavsiyemiz makine

seçimi yapmadan önce star temizlik makinaları satış temsilcilerine danışınız
Gelişen alışveriş merkezleri, terminaller, hava alanları gibi insanların yoğun olduğu alanları temizlemek için bu tip yer yıkama makineleri idealdir geçtiği bölgedeki alanı üç ayrı işlem uygulayarak kısa zamanda temizler böylelikle zamandan kazanılılır ve temizlenecek alanlar fazla işgal edilmemiş olarak hizmetine devam eder